Cytując Adama Mickiewicza: “wiek męski, wiek klęski”, podobnie jak u kobiet u mężczyzn również z biegiem lat pojawiają się problemy natury zdrowotnej. Mężczyźni zbliżający się do pięćdziesiątki nie są już tak szczupli jak kiedyś, ich forma spada, skóra traci jędrność, zmniejsza się zdolność zapamiętywania dat i różnych szczegółów. I dokładnie tak jak kobietom, mężczyznom trudno jest się pogodzić z nadciągającymi zmianami, które są nie do końca korzystne. Często również do problemów z postawą ciała, dochodzą również problemy z erekcją. A zgodnie z tym co pisał polski satyryk “od męża do żony wiedzie most zwodzony” wówczas męskość chwieje się od samych podstaw.

Takich sytuacji nie wolno bagatelizować. Wtedy z pomocą przychodzi Viagra, która natychmiastowo stawia na baczność. Jednak i ona jak każdy lek ma swoje określone skutki uboczne.

Jeśli nasz partner cierpi na: chorobę serca, niskie bądź wysokie ciśnienie krwi, uszkodzenie nerek bądź wątroby, wrzody żołądka, przebył udar bądź zawał serca, czy też ma uczulenie na substancję czynną, nie powinien przyjmować Viagry, ponieważ może dojść do poważnych komplikacji. Nie powinno się również łączyć Viagry z alkoholem, tłustymi potrawami bądź sokiem grejpfrutowym, gdyż powoduje on zwiększenie stężenia leku w surowicy.